Pomysł na imprezę integrującą zespół pracowników

Pomysł na imprezę integrującą zespół pracowników

Przedstawiamy Państwu naszą drogę do realizacji eventu firmowego.

Jesteśmy firma działająca w branży IT, naszą specjalnością jest pozycjonowanie stron www, audyty SEO/SEM kampanie reklamowe itd. Od dłuższego czasu, za sprawą natłoku prac, pandemii i innych czynników zaniedbywaliśmy kwestie związane z integracją zespołu. Nasi pracownicy choć umotywowani finansowo, zaczęli wykazywać oznaki wypalenia.

Zapragnęliśmy rozwiązać ten problem poprzez szereg inicjatyw mogących poprawić nastrój pracowników, a przez to także ich wydajność. Wprowadziliśmy karnety na siłownie, basen itp. jednak to było za mało, gdyż w niewystarczająco wpływało na kontakty interpersonalne. Ciekawym rozwiązaniem była propozycja jednego z naszych pracowników, zasugerował nam zorganizowanie eventu firmowego, imprezy na świeżym powietrzu, gdzie nasi pracownicy, wspólnie z rodzinami mogli by miło spędzić czas i rozwinąć nieformalne kontakty. Jeśli taka impreza odniosła by skutek mogła by odbywać się cyklicznie.

Pomysł przypadł wszystkim do gustu jednak pojawił się problem z organizacją. Brak doświadczenia w dziedzinie organizacji eventów pojawił się już na początkowym etapie organizacji. Pojawiły się pytania, kiedy, gdzie, jak należy zorganizować taką imprezę… Doszliśmy do wniosków, że sami nie będziemy wstanie zorganizować eventu, jeśli nie poświecimy temu zagadnieniu zbyt dużo wysiłku i to bez gwarancji sukcesu.

Nadszedł czas, aby poszukać odpowiedniej profesjonalnej firmy – agencji eventowej, które na podstawie naszych sugestii przygotuje imprezę skrojoną na naszą miarę. Doświadczenie naszej firmy w pracy w sieci pomogło, zatem dobraliśmy wykonawcę, który dba o pozycjonowanie firmy, a przez to może pochwalić się bogatym portfolio z realizacji imprez i eventów firmowych. Kontakt z wybraną agencją okazał się strzałem w dziesiątkę, pracownicy firmy eventowej wysłuchali naszych oczekiwań, przeprowadzili krótki wywiad dotyczący zagadnień „technicznych” takich jak przewidywana ilość uczestników, budżet, preferencje dotyczące aktywności itp. Następnie przedstawiono nam kilka pomysłów wraz z wyceną.

Po dokonaniu wyboru i dopracowaniu szczegółów pozostało nam już tylko oczekiwać na dzień imprezy firmowej. Agencja eventowa zadbała o każdy etap organizacji. Zamówiła catering, wynajęła dogodne miejsce do organizacji, zadbała o całą stronę wizualną i elementy umilające czas uczestników.  

Na pierwszą okazję do spotkania wybraliśmy event w formie pikniku, wraz z oprawą muzyczną i zabawami dla starszych i młodszych. Realizacja i cały przebieg imprezy możemy uznać za sukces. A pomysł powierzenia realizacji imprezy profesjonalnej firmie był dobrym dopełnieniem tego sukcesu.         

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *